Co zyskamy korzystając z finansowania bez BIK, KRD i BIG?


Korzyści jest bardzo wiele i warto je pokrótce omówić. Oczywiście zależnie od rodzaju prowadzonego biznesu oraz jego rozmiaru i czynników rynkowych korzyści mogą się nieco różnić. Z założenia są jednak do siebie bardzo podobne.


Korzyść 1: Zyskujesz samochód i płynniej prowadzisz swój biznes.
Bez wątpienia samochód w biznesie jest niezwykle potrzebny, czasami wręcz niezbędny i kluczowy. Dzięki kupieniu samochodu w leasingu bez BIK będziesz mógł utrzymać płynność działania kluczowych sektorów Twojej firmy i nie stracisz na tych usługach, które wymagają od Ciebie posiadania floty pojazdów. Takie rozwiązanie będzie zatem realnie ratowało Twój biznes w sytuacji kryzysu i pozwoli Ci na pozostanie na rynku ze swoimi usługami.


Korzyść 2: Zyskujesz stały koszt firmowy

Bez wątpienia w chwili kryzysu firmowego również optymalizacja podatkowa ma niebagatelne znaczenie. Gdy przychodzą problemy, podatki nie są bowiem tym, co powinno pożerać znaczną część budżetu. Większość przedsiębiorców stara się właśnie w sytuacjach kryzysowych jeszcze lepiej je minimalizować i optymalizować. Jednym ze sposobów na to, całkowicie legalnych i bezpiecznych jest właśnie samochód bez BIK. Rata za pojazd jest stałym, comiesięcznym kosztem firmowym. Jeżeli zatem bezpośrednio ,lub pośrednio zarabiamy na używaniu samochodu, nasza firma odzyskuje w ten sposób część należnego podatku i poprawia w ten sposób kondycję finansową.


Korzyść 3: Samochód jest bezpieczny. Nie zabierze Ci go nawet komornik

Boisz się wizyty komornika w Twojej firmie? Nie ma powodu! W przypadku zakupienia samochodu takim sposobem, pozostaje on całkowicie bezpieczny i komornik nie ma prawa podjąć próby jego zajęcia. Wynika to bezpośrednio z faktu, że samochód taki nie jest de facto własnością Twojej firmy, a posiada go fizycznie nadal firma zewnętrzna. Twoja firma jedynie użytkuje pojazd, przez co jego zajęcie, podobnie jak zajęcie samochodu wynajętego byłoby niezgodne z prawem.


Korzyść 4: Twoja zdolność kredytowa się nie zmieni

Rata za samochód pozyskany takim sposobem nie będzie rzutowała na zdolności kredytowe Twojego przedsiębiorstwa. Zdolność ta pozostanie na tym samym poziomie, ponieważ bank de facto nie uznaje takich obciążeń jako obciążenia stałe. Dzieje się tak, ponieważ umowy są konstruowane w taki sposób, by mogły być w dowolnej chwili rozwiązane. Dlatego z perspektywy banku taka transakcja przypomina znacznie bardziej wynajmowanie samochodu, co paradoksalnie w niektórych sytuacjach może działać na korzyść naszej zdolności kredytowej. Część banków może bowiem postrzegać dzięki temu naszą firmę jako bardziej dynamiczną finansową, skorą do nowoczesnych rozwiązań i inwestującą w swój rozwój.